Obec Heřmaň
obec Heřmaň

Historie

Heřmaň je starobylá osada s dominantním kostelem sv. Jiljí, který se připomíná již v roce 1254 jako farní. V roce 1330 byl tento původně pozdně románský kostel převeden z královského majetku na královskou kapitulu sv. Petra a Pavla na Vyšehradě.

Heřmaň bývala kdysi městečkem. V roce 1640 byla velmi poničena švédským vojskem, že se stala pouhou vesnicí. Roku 1433 byla Heřmaň, spolu se Štěticemi a Humňany v majetku Smila z Kremže. Od něho pak roku 1444 přešla v zástavu a potom v majetek Oldřicha z Rožmberka a připojena ke hradu Zvíkovu. Sídlo Rožmberků bylo v Krumlově. Jejich erb můžeme najít z vnější strany hřbitovní zdi u kostela sv. Jiljí v Heřmani.

V roce 1508 je jako majitel jmenován Lev Malovec z Libějovic.Ten pak zboží prodal Kryštofu ze Švamberka, od jehož potomka Jana Viléma městečko Heřmaň koupilo město Písek, včetně okolních vesnic, za 10.000 kop grošů. V jeho majetku městečko zůstalo až do bitvy na Bílé hoře. Roku 1621 byl zastaven dvůr v nedalekých Humňanech Martinu Huertovi, císařskému veliteli v Písku.

Obec Heřmaň
Obecní úřad Heřmaň
Heřmaň 101
398 11 Protivín

Obecní úřad: 384 971 240
Starostka: 724 190 321
E-mail: obec@obecherman.cz

farnost

Hlášení místního rozhlasu

Hlášení 18. 3. 2020

Oznamujeme všem, že z důvodu ochrany zdraví je obecní úřad uzavřen                  do odvolání. V případě potřeby můžete  volat 724 190 321.

Konec hlášení

=======================

Výluky ČD najdete také na internetu na stránkách https://www.cd.cz/jizdni-rad/omezeni-provozu

Dnes je sobota, 28. 3. 2020, 13:42:00