Obec Heřmaň
obec Heřmaň

Historie

Heřmaň je starobylá osada s dominantním kostelem sv. Jiljí, který se připomíná již v roce 1254 jako farní. V roce 1330 byl tento původně pozdně románský kostel převeden z královského majetku na královskou kapitulu sv. Petra a Pavla na Vyšehradě.

Heřmaň bývala kdysi městečkem. V roce 1640 byla velmi poničena švédským vojskem, že se stala pouhou vesnicí. Roku 1433 byla Heřmaň, spolu se Štěticemi a Humňany v majetku Smila z Kremže. Od něho pak roku 1444 přešla v zástavu a potom v majetek Oldřicha z Rožmberka a připojena ke hradu Zvíkovu. Sídlo Rožmberků bylo v Krumlově. Jejich erb můžeme najít z vnější strany hřbitovní zdi u kostela sv. Jiljí v Heřmani.

V roce 1508 je jako majitel jmenován Lev Malovec z Libějovic.Ten pak zboží prodal Kryštofu ze Švamberka, od jehož potomka Jana Viléma městečko Heřmaň koupilo město Písek, včetně okolních vesnic, za 10.000 kop grošů. V jeho majetku městečko zůstalo až do bitvy na Bílé hoře. Roku 1621 byl zastaven dvůr v nedalekých Humňanech Martinu Huertovi, císařskému veliteli v Písku.

Obec Heřmaň
Obecní úřad Heřmaň
Heřmaň 101
398 11 Protivín

Obecní úřad: 384 971 240
Starostka: 724 190 321
E-mail: obec@obecherman.cz

farnost

Hlášení místního rozhlasu

Hlášení 1.6.2020

Hlášení místního rozhlasu

České dráhy oznamují, že na trati Putim – Protivín bude denní výluka ve dnech 2. a 3. června vždy v době od 7:10 h. do 15:35 h. a zastávka Heřmaň se        po dobu výluky opět neobsluhuje.

Dále oznamujeme, že dne 8. června se bude konat veřejné zasedání ZO Heřmaň v zasedací místnosti obecního úřadu od 17. hodiny.

Konec hlášení

==================

Hlášení 29.3.2020

Oznamujeme všem, že poplatky za odpady a psy jsou nutné zaplatit do konce dubna na účet obce u KB na číslo 5921271/0100 a          do VS napište popisné číslo domu, lístky na popelnice Vám pak budou následně dodány do Vaší schránky. Do konce dubna budou popelnice vyváženy ještě bez lístků. Cena odpadů za 1 obyvatele je 350,- Kč, lístky na 1 popelnici je 20,- Kč a poplatek za 1. psa je 50,- Kč, za každého dalšího je 100,- Kč.

=======================

Výluky ČD najdete také na internetu na stránkách https://www.cd.cz/jizdni-rad/omezeni-provozu

Dnes je čtvrtek, 4. 6. 2020, 17:22:57

Obec ...Obec ...Obec ...Obec ...Obec ...